Siatki ochronne na zewnętrzne boisko – rola i zastosowanie

Wyposażenie szkolnego boiska jest bardzo ważnym aspektem, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i rozwoju fizycznego młodzieży. Odpowiednio dobrane akcesoria pozwolą kształtować zarówno siłę, ogólną sprawność fizyczną czy manualną. Dlatego zakup poszczególnych elementów powinien być bardzo przemyślany. Jednym z ważnych produktów zaliczanych do ekwipunku boiska są piłkołapy. Do czego one służą? Jaką pełnią rolę? Jak z nich korzystać?

Siatki ochronne na zewnętrzne boisko – rola i zastosowanie

Piłkołapy to idealne rozwiązanie, które zapewnia zarówno bezpieczeństwo podczas aktywności, jak również komfort gry w piłkę czy podczas uprawiania innego sportu. Tego rodzaju siatki ochronne umieszczone na zewnętrznych boiskach minimalizują ryzyko przedostania się piłki poza teren gry . Mocne kopnięcie, niekontrolowany wyrzut nie skończy się żadną tragedią. Piłka odbita z dużą siłą nie wybije okna, jak również nie uderzy w jadący po ulicy samochód.

Siatki ochronne będące wyposażeniem sal gimnastycznych wewnątrz budynku również przyniosą wiele korzyści. Tak zamontowany piłkołap ochroni ściany od stałego obijania, jak również zabezpieczy wszelkie oświetlenie i elementy wyposażenia. Tego rodzaju siatki mogą również stanowić element odgradzający widownię od samego boiska na, którym toczy się rozgrywka lub jest prowadzona lekcja wychowania fizycznego.

Cechy i charakterystyka piłkołapów

Aby piłkołapy mogły spełniać swoje zadanie, powinny posiadać kilak ważnych cech. Sam produkt wykonywany jest w sposób specjalistyczny tak, by zabezpieczyć zarówno obiekt, jak i ludzi. Oto najważniejsze cechy siatek ochronnych umieszczanych na boiskach szkolnych:

– trwałość produktu – piłkołapy wykonywane są z mocnych materiałów. Ich splot wyróżnia się wielką wytrzymałością na uszkodzenia zarówno mechaniczne, jak i wszelkie inne skazy.

– odporność na warunki atmosferyczne – zewnętrzne elementy wyposażenia boiska powinny być trwałe i odporne na zmienne warunki pogodowe. Materiał, z którego są wykonane tego rodzaju produkty, nie może zbytnio namakać, zamarzać czy odbarwiać sie pod wpływem słońca.

– długa żywotność – produkt powinien posłużyć na dłuższy okres.

– łatwy montaż – system haczyków i elementów ułatwiających założenie siatki w odpowiednim miejscu.

– grubość siatki dostosowana do potrzeb oraz miejsca ich montażu, itp.

Autor

 • Milena Sargsyan jest absolwentką Akademii Medycznej. Zajmuje się propagowaniem zdrowego stylu życia oraz sposobami na długowieczność. Jako hobby obrała zgłębianie tematu inteligencji emocjonalnej .

2 Comments

 1. Renee
  3 października 2021

  Nie ma to jak dobre piłkołapy. Wiele razy uchroniły mój samochód przed oberwaniem piłką. Powinny być one obowiązkowym wyposażeniem każdego boiska.

 2. Shelby
  16 października 2021

  Mam problem, bo w sąsiedztwie domu jest nieogrodzone boisko piłkarskie. Ciągle wpadają do nas piłki i obawiamy się, że w końcu trafią one w szybę. Czy jest jaki sposób, żeby uchoronić się przed stratami?

Dodaj komentarz