Gdzie wybrać się na wakacje rodzinne w Polsce?

Jeśli planujesz wakacje z dziećmi i nie wiesz, do jakich miejscowości w Polsce się udać, to poznaj nasze propozycje. W Polsce znajduje się wiele miejsc świetnie nadających się na rodzinne wakacje. Zwróć uwagę na wymienione atrakcje stworzone z myślą o dzieciach. Należą do nich aquaparki, hotele, place zabaw lub interaktywne muzea.

Wakacje nad Bałtykiem.

Pomorze od lat wiedzie prym wśród miejsc do spędzenia wakacji w Polsce i nie bez powodu. Ten rejon jest bogaty w piaszczyste plaże, a nawet atrakcje przygotowane na wypadek brzydkiej pogody.

Przykładowo w Świnoujściu będziesz mógł przejść się po rozległych plażach. Jeśli zechcesz odpocząć, będziesz mógł rozłożyć się na leżaku. Jeśli znudzi ci się wypoczynek nad morzem, możesz udać się do restauracji i sklepików .

Sopot, Gdynia i Gdańsk tworzą aglomerację nazywaną trójmiastem. Dzięki dobrej komunikacji można do woli zwiedzać wszystkie trzy miasta i skorzystać z ich bogatej oferty wypoczynkowej. W Spocie warto przejść się najdłuższym w Europie deptakiem, a dzieci zabrać do parku wodnego lub na plac zabaw. Kolejnym punktem wycieczki może być zabytkowa latarnia morska, z której można zobaczyć panoramę miasta i Zatokę Gdańską.

Wyjazd do Darłówka.

To dosyć spokojne miejsce – jedna z dzielnic nadmorskiego kurortu nazywanego Darłowo. Tutaj znajdują się place zabaw, rozsuwany most, port rybacki, wesołe miasteczko, a także park wodny i linowy. W Darłówku wschodnim znajduje się płytka plaża, na którą można zabrać całą rodzinę. Warto także rozważyć pobyt w innych miejscowościach, gdzie znajdują się parki rozrywki lub istnieje możliwość wzięcia udziału w rejsie na statku pirackim.

Wyjazd w Tatry.

W przypadku, gdy zechcesz poczuć górskie klimat, wybierz się w polskie góry, gdzie możesz spędzić wspaniałe wakacje. Możesz spacerować po licznych szlakach turystycznych, podziwiając piękne widoki.

Polskie Tatry leżą na południu kraju przy granicy ze Słowacją. Wiele miejsc w górach zostało dostosowanych do wypoczynku z dziećmi. Wśród wielu miejscowości otwartych dla turystów na pierwszym miejscu warto wspomnieć o Zakopanem. Innymi propozycjami są Murzasichle, Kościelisko lub Białka Tatrzańska.

W tatarach znajdują się także proste szlaki dla rodzin z dziećmi. Do wyboru mamy kilka tras w niższych partiach gór.

A może Sudety?

Karkonosze jako region Sudetów mogą być doskonałą propozycją dla rodzić chcących spędzić wakacje z dziećmi. Posiadają bardzo przyjemne i rozmaite szlaki. Miasta w Sudetach oferuja także Aquaparki, place zabaw, muzea lub parki rozrywki.

Autor

 • Milena Sargsyan jest absolwentką Akademii Medycznej. Zajmuje się propagowaniem zdrowego stylu życia oraz sposobami na długowieczność. Jako hobby obrała zgłębianie tematu inteligencji emocjonalnej .

2 Comments

 1. Manfred
  7 września 2021

  Byłem na wakacjach w kotlinie kłodzkiej. Bardzo fajne miejsce. Mam zamiar wybrać się tam jeszcze raz.

 2. Neytiri
  18 września 2021

  Hej, mamy trójkę dzieci i nie wiem za bardzo, gdzie mogę wybrać się z rodziną. Pojechalibyśmy w góry, ale nie wiemy z mężem jak rozplanować taki wyjazd. W grę wchodzi także polskie morze, ale także nie mamy pojęcia jak to wszystko zorganizować. Może ktoś ma jakieś pomysły?

Dodaj komentarz