Czy warto wierzyć w znaki zodiaku?

Znaki zodiaku stanowią typ przepowiedni, naszego charakteru, wad oraz zalet. Można to uznać za coś co ma za zadanie nas opisać oraz prowadzić przez życie tak byśmy żyli w zgodzie z sobą samym.

To bez wątpienia przydatna wiedza, a ludzie wierzący w znaki zodiaku rozsiani są po całym świecie. Jednak ilu zwolenników tyle osób twierdzących, że nie warto w to wierzyć. Jaka jest prawda? Czy znaki zodiaku działają czy może to tylko piękne kłamstwo?

Znaki zodiaku opierają się na wpływke położenia planet na nasze życie. Dziedziną nauki jaką się tym zajmuje jest astrologia licząca sobie około 5000 lat, przynajmniej według najstarszych udokumentowanych przypadków, może być nawet o wiele starsza niż nam się wydaje!

To uznana dziedzina nauki, tworzone są do niej setki różnych podręczników, a wielu ludzi poświęca swoje życie nauce tej niezwykłej sztuki. Stanowią oni rodzaj mędrca, uczonego mogącego odczytać czyjąś przyszłość, charakter, jego możliwości oraz cechy z układu ciał niebieskich w danym momencie. Robi to na podstawie skomplikowanych obliczeń oraz wiedzy .

Wiele osób swoją wiarę w astrologię argumentuje tym, że niemal większość ludzi na świecie wierzy w jakiegoś Boga, czy to chrześcijanie, jezuici, buddyści, każdy z nich wyznaje wiarę w jakąś większą siłę sprawczą, której istnienia nikt właściwie nie udowodnił. Wiara w Boga wręcz opiera się na wierze pomimo sprzeczności i braku informacji. Tak więc dlaczego mielibyśmy nie wierzyć w astrologię, coś czego działanie nie zostali nigdy dokładnie potwierdzone ale również nie zostało obalone?

Wiele osób uważa również astrologię za pewien rodzaj psychologii, te dwie dziedziny nauki mają bowiem w dużym stopniu zadanie poznania człowieka, opierają się na tych samych filarach. Istnieją również uczeni, którzy swoje badania nad tą dziedziną prowadzili w sposób naukowy, tzn zgodnie z wszelkimi regułami i prawami nauki. Jednym z takich uczonych jest C. G. Jung.

Podsumowując nauka jaką jest astrologia, jest dosyć specyficzna. Podobnie jak wiara w Boga opiera się na wierze jednak również na różnych teoriach i badaniach naukowych. To czy w nią wierzymy zależy tylko i wyłącznie od naszych przekonań.

Autor

 • Milena Sargsyan jest absolwentką Akademii Medycznej. Zajmuje się propagowaniem zdrowego stylu życia oraz sposobami na długowieczność. Jako hobby obrała zgłębianie tematu inteligencji emocjonalnej .

2 Comments

 1. Sherock
  8 października 2021

  Jak to jest, że Kościół zakazuje horoskopów, a co z trzema królami? Przecież to byli astrologowie, którzy rozpoznali znaki na niebie. Tak właśnie robią astrolodzy.

 2. Śnieżka
  9 października 2021

  Słyszałam od znajomej, że większość osób z uzależnieniem ma w horoskopie specyficzną konfigurację. Nie znam szczegółów, ale tutaj warto byłoby poradzić się jakiegoś doświadczonego astrologa. Alkohol jest niestety społecznie akceptowalny i dostępny, stąd łatwo w niego wpaść.

Dodaj komentarz