Czy naprawdę wiesz na co potrzebujesz kredytu ?

Decyzja o wzięciu kredytu to z jednej strony odpowiedzialność, z drugiej zaś szansa na zdobycie upragnionej gotówki i zrealizowanie życiowego celu. Niektórzy z nas marzą o własnym domu czy mieszkaniu, inni samochodzie, jeszcze inni pragną podróżować czy rozwijać się. Taką możliwość dają pożyczone z banku lub instytucji finansowej pieniądze. Często doradca finansowy w trakcie wypełniania wniosku zadaje pytanie dotyczące celu , na jaki pożycza się pieniądze. Odpowiedzi są różne. Ilu pożyczających, tyle odpowiedzi.

Na co potrzebny jest Ci kredyt?

Najczęściej pożyczamy na własny dom lub mieszkanie. Uzyskanie kredytu hipotecznego to dla wielu największe życiowe osiągnięcie. Mało kogo zraża konieczność oddawania pieniędzy przez wiele lat  oszczędzania. W badaniach dotyczących zachowań konsumenckich Polaków kupno własnego mieszkania znalazło się na pierwszym miejscu , jeśli chodzi o cel, na jaki przeznaczamy kredyt. Nic w tym dziwnego. Kredyt bankowy to dla wielu jedyna szansa, by mieć własny dom.

Ważny jest cel, na jaki pożyczamy pieniądze.

Często pożyczamy pieniądze, by zrealizować marzenie własne czy rodziny. Wspólny wyjazd, podróż, na którą nigdy nie można było odłożyć pieniędzy czy nowy samochód. Często pożyczamy pieniądze, by mieć wystarczającą ilość gotówki na codzienne wydatki czy opłaty. Jeśli jeszcze nigdy nie zaciągnęliśmy kredytu,  warto to uczynić i sprawdzić, jak z takim zobowiązaniem sobie poradzimy. Na początek kwota może być niewielka. Kiedy spłacimy zobowiązanie w terminie,  będziemy dla banku bardziej wiarygodni, ułatwi nam to w późniejszym czasie zawarcie kolejnej umowy kredytowej, być może na większą kwotę.

Ludzie w młodym i średnim wieku dostrzegają w możliwości zaciągnięcia kredytu dużą szansę dla rozwijania samego siebie. To prosty sposób, by mieć wszystko to, co chce się posiadać. Począwszy od sprzętu AGD, przez nowe samochody, a na domu skończywszy. Taki sposób zdobywania gotówki jest szybki i w większości przypadków bezproblemowy. Pamiętać należy jednak o świadomym i odpowiedzialnym pożyczaniu. Pozwoli to uniknąć kłopotów finansowych i wpadnięcia w pętlę zadłużenia.

Autor

 • Milena Sargsyan jest absolwentką Akademii Medycznej. Zajmuje się propagowaniem zdrowego stylu życia oraz sposobami na długowieczność. Jako hobby obrała zgłębianie tematu inteligencji emocjonalnej .

2 Comments

 1. Viviana
  16 września 2021

  Dzięki kredytowi w końcu przeprowadziłam się do wymarzonego apartamentu. Zawsze chciałam mieć takie mieszkanie.

 2. Viggo
  16 września 2021

  Zamiast pchać się w kredyty zainwestujcie w kryptowaluty. Poczekacie rok, a potem za gotówkę kupicie sobie mieszkanie. Jak będziecie słuchać banków i jakichś doradców to skończycie w kapciach na śniegu.

Dodaj komentarz